O MNIE

Ten blog postanowiłam założyć z potrzeby serca.

Od 2012 roku mam zdiagnozowaną chorobę Hashimoto. Początkowo zupełnie nie docierało do mnie co to za choroba, więc jak większość moich dolegliwości w życiu, a miałam ich naprawdę sporo po prostu  nie zastanawiałam się nad konsekwencjami. Oczywiście do czasu. To był bardzo trudny okres w mojej rodzinie. Choroby, śmierć ukochanego taty i mój pęd nie wiadomo za czym kumulował stres do potęgi.

I wybuchł, chorobą Hashimoto. Kumulacja była tak wielka, że  organizm prawie w całości odmówił posłuszeństwa.

I wtedy musiałam zadać sobie pytanie i bardzo szczerze na nie odpowiedzieć. Czy chcę zawalczyć o siebie, o swoje zdrowie, czyli o swoje ciało, umysł i duszę ponosząc wszelkie konsekwencje tego wyboru, czyli  wybrać całkowitą zmianę stylu życia? Podjęłam to wyzwanie, chociaż nie było łatwo. Dzisiaj nie żałuję .

Przez te lata choroba uczyła mnie kim tak naprawdę jestem, ile mogę dla siebie zrobić, co mi służy, a co zabija. Zmieniałam się i zmieniało się moje środowisko. Los spotyka mnie z niesamowitym ludźmi, którzy mnie wspierają, rozwijam się, jestem zakochana w naturze, zdrowym jedzeniu, świadomym życiu tu i teraz.

Moją pasją stała się dietoterapia. Mając już swój wiek (53 lata) ukończyłam Dietetykę w Polskim Instytucie Dietetyki, Dietoterapię w A4academi i wiele kursów związanych z dietoterapią. Cały czas się szkolę. Robiłam to i robię z myślą, aby pomóc sobie i innym osobom dotkniętym tą chorobą. Na początku bardzo zmagałam się z dietą, teraz już dokładnie wiem jak powinna wyglądać. Zaczęłam ćwiczyć jogę, która wyleczyła mnie z wieloletnich dolegliwości kręgosłupa i stawów. Uczestniczyłam w warsztatach Agnieszki Maciąg, które wniosły do mojego życia uporządkowanie, prawdę, miłość, spokój umysłu i duszy. A dzisiaj jestem nie tylko uczestniczką, ale również mam przyjemność wykładać na tych warsztatach dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem. Jestem terapeutką Access Bars, refleksologi i jogi nidry. Organizuję warsztaty dla kobiet chorych na Hashimoto. Jestem autorką książek ,,Hashimoto. Droga do uzdrowienia siebie”, ,,Twoja mapa odporności poznaj siebie na nowo” Pracowałam nad sobą i dalej pracuję. Jest to najlepsza droga i największa przygoda w moim życiu.

Mając dość spore doświadczenie i wiedzę postanowiłam podzielić się z Wami i zaprosić Was do mojej codzienności. Wiem, że każda z nas jest bardzo ważna, niezastąpiona, że każda powinna zawalczyć o siebie, chociaż czasami jest ciężko. Dlatego napiszę trochę o chorobie  Hashimoto, ale nie będę skupiać się na niej, tylko na tym jak pięknie dzięki niej możemy zmieniać swoje dotychczasowe życie i poznać Siebie.

Opowiem o tym, że  dieta i suplementy  leczą .

O ruchu i relaksie, który pozwala nabrać dystansu do codzienności.

Podpowiem jakie kosmetyki służą nam najlepiej, a jakich musimy się wystrzegać.

Jak wystrój  domu wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie.

Jak ważne są relacje z innymi i jak ważny jest nasz rozwój osobisty .

Jak ważna jest dla nas natura, życie tu i teraz, niespieszne, z pełną uważnością i miłością.

Zapraszam Cię w podróż do mojej niezwykłej codzienności 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *