Uprzątnijmy nasze otoczenie.


Siódmy ostatni nasz dzień porządków wiosennych🙂🌸🌷🌼🏵️ Wczoraj uprzątnęliśmy duszę dzisiaj uprzątnijmy nasze otoczenie.
Jak co roku pewnie wszyscy staramy się przed świętami posprzątać nasze domy, umyć okna, poodkurzać dawno zapomniane zakamarki. Nie wiem czy wiecie, że robiono badania, które wykazały, że np. zalegające stosy gazet, nieuprasowana bielizna, nie wyrzucone zużyte reklamówki …. podświadomie wywołują wyrzuty sumienia, które tak naprawdę powodują u nas stres.
Rozstawanie się z rzeczami zazwyczaj przynosi nam uczucie straty. I nie ma znaczenia, czy to są tylko gazety czy kosmetyki w łazience, czy ubrania, czy zawartość naszej spiżarni czy piwnicy. Większości osób z trudem przychodzi generalne ,,odgruzowanie,, swojej przestrzeni. W naszej głowie pojawiają się nagle argumenty typu; może ta sukienka się jeszcze przyda, może schudnę, a ten krem co już jest po terminie wykorzystam do rąk, a ulubiony kubek, który jest bez uszka przyda się na kwiatki i tak możemy beż końca.
STOP! Powinniśmy się zatrzymać. Zadać sobie parę praktycznych pytań!!!
Czy gazety spiętrzone przy moim łóżku są przeczytane? Czy do nich wrócę? A gdzie położę te nowe, które chciałabym przeczytać?
A z moją szafą co zrobić, już więcej do niej nie włożę? A przecież chciałabym kupić nową sukienkę?
W szafce kuchennej jakie naczynia, garnki się już zużyły? Co powinnam wymienić?
A w łazience, czy kosmetyki nie są przeterminowane i czy w ogóle niektórych z nich używam?
A apteczka, czy przypadkiem w niej mam tylko potrzebne i nieprzeterminowane leki?
A moja szafka z butami?
A moja spiżarnia?
No pytań może być wiele. I gratuluję tym wszystkim, którzy w dzisiejszym zabieganym świecie mają wszystko uporządkowane. Niestety ja nie mam i teraz jest mój czas, abym z tymi wszystkimi pytaniami i decyzjami sobie poradziła.
A najlepsze jest to, że nie jest to tylko praca fizyczna, ale bardzo dobry trening dla naszego umysłu. Tyle pytań, tyle odpowiedzi 🙂 To naprawdę niezły trening dla mózgu.
Tak naprawdę takie sprzątanie, porządkowanie, czyszczenie i rozstawiane się ze zbędnymi, niepotrzebnymi przedmiotami, tworzy w naszym domu i w naszej duszy nowe miejsca na nowe przedmioty, emocje, na nową energię.
Nasz dom uwalnia się z zastanych, ciężkich, skurzonych i niepotrzebnych rzeczy i zaprasza NOWE, w którym wszyscy nasi domownicy poczują się lepiej.
Dajmy im tak jak nasze babcie trochę magii i nadziei na NOWE pełne koloru życie.Miłego dnia Wam życzę🙂🌷🌷

Dodaj komentarz

Block

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

X