JAK ZAWALCZYĆ Z CELLULITEM? TO PRZEDE WSZYSTKIM SPRAWA OCZYSZCZENIA NASZEGO ORGANIZMU.

Jak zawalczyć z cellulitem ?

Tak, tak, to  przede wszystkim sprawa oczyszczenia naszego organizmu, który codziennie atakowany jest całą mieszanką toksyn.

Dieta, woda, ruch, prawidłowy styl życia. To na pewno czynniki, które pomogą w walce z cellulitem.

Dużą rolę w walce z cellulitem mają również zioła.

Zioła to wielcy nasi  sprzymierzeńcy w  tej dość trudnej walce. Zioła mają właściwości moczopędne, co pozwala na pozbycie się nadmiaru wody z organizmu i  wspaniale oczyszczają organizm z toksyn. Niektóre zioła na cellulit są pogromcami tłuszczu, przez co zapobiegają jego odkładaniu. Odpowiednie ziołowe herbatki oczyszczając nasze wnętrze, pomagają pozbyć się nieproszonej ,,pomarańczowej skórki.” Cudowną role odgrywa w tym skomponowana przeze mnie herbatka ,,Obfitość zdrowia” lini aap naya

Tu możesz ja kupić https://www.aapnaya.pl/produkt/herbatka-obfitosc-zdrowia/

O jakich  na przykład ziołach mowa:

Mniszek, ma duże właściwości moczopędne, przez co pomaga wypłukać z organizmu toksyczne substancje. To głównie one mające zły wpływ na strukturę komórkową skóry. Toksyny, które nie są odprowadzane w sposób efektywny i gromadzą się w tkance tłuszczowej zaczynają się rozrastać i naciskając na otaczającą ją tkankę łączną powodują, że  tłuszcz zbija się w grudki. I cellulit gotowy!!!

O mniszku pisałam też tutaj: https://www.beataabramczyk.pl/?p=1292

Pokrzywa

Ta niepozorna roślina ma wiele makro-mikroelementów, witamin, antyoksydantów. Ma również właściwości moczopędne, które zapobiegają zatrzymywaniu się wody w organizmie co dla osób borykających się z cellulitem  jest częstą dolegliwością.

Więcej o pokrzywie https://www.beataabramczyk.pl/?p=1292

Jałowiec

To nie tylko przyprawa ale i świetny naturalny środek leczniczy.

Nie wiem czy wiecie, że owoce jałowca  dzięki  swojemu moczopędnemu, żółciotwórczemu i pobudzającemu wątrobę działaniu, stosowane są jako naturalne środki w walce z cellulitem. To właśnie one sprzyjają oczyszczaniu organizmu z toksyn i nadmiaru wody. Jałowiec nie tylko oczyszcza organizm, lecz także aktywizuje eliminację tkanki tłuszczowej.

Jałowiec

Jego dobroczynne właściwości były wykorzystywane  w medycynie antycznej Grecji i Rzymu, a potem w ziołolecznictwie w północnej i środkowej Europie jako środek moczopędny. W  kuchni staropolskiej od zawsze  stosowano jałowiec jako przyprawę do tłustych mięs, sosów, dań z kapusty.

Owoce jałowca odznaczają się licznymi właściwościami prozdrowotnymi, gdyż dostarczają wielu cennych związków o działaniu aktywnym.

Dla zdrowia

Zawierają m.in. olejek eteryczny, flawonoidy, garbniki, kwasy organiczne, tyrpeny, związki cukrowe (m.in. glukozy i fruktozy) oraz sole mineralne. Obecność garbników i terpenów sprawia, że owoce jałowca  mają korzystny wpływ na funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Przyczyniają się do pobudzenia wydzielania żółci, a tym samym wspomagają procesy trawienne.  Regulują perystaltykę jelit i przyspieszają procesy przemiany materii. Dzięki temu likwidują problem zaparć i zapobiegają nieprzyjemnym wzdęciom.

Owoce jałowca posiadają również właściwości moczopędne, odkażające i bakteriobójcze, dlatego stosowane są w stanach zapalnych dróg moczowych. Jałowiec, który wykazuje działanie przeciwzapalne wykorzystywany jest w łagodzeniu dolegliwości bólowych towarzyszących chorobom stawów, reumatyzmowi i artretyzmowi.

Owoce jałowca  dzięki  swojemu moczopędnemu, żółciotwórczemu i pobudzającemu wątrobę działaniu, stosowane są jako naturalne środki w walce z cellulitem. To właśnie one sprzyjają oczyszczaniu organizmu z toksyn i nadmiaru wody.

Przeciwwskazania do stosowania owoców jałowca

Osobą z ciężkimi chorobami nerek i wątroby, a także w ostrych stanach zapalnych przewodu pokarmowego jak również kobietą ciężarnym nie poleca się stosować owoców jałowca.

Jak widzicie możemy same wpływać i pomagać naszemu organizmowi na jak najlepsze jego działanie. Co przełoży się  na nasze samopoczucie i urodę.

Tu można zakupić https://www.aapnaya.pl/produkt/herbatka-obfitosc-zdrowia/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *